herb Skomlina

Ustaw stronę jako startowąDodaj stronę do ulubionych

..:: Menu ::..
» Początek
» Historia
» Stara galeria
» Zabytki
» Galeria
» Info o gminie
» Instytucje 
» Firmy
» O autorze
» Podziękowania
..:: Różne ::..
» Skomlin z lotu ptaka 
» Skomlin z kosmosu
» Przyroda
» Kapliczki
» Rozkład jazdy PKS
» Ogłoszenia
» Chat
» Pogoda

.: Stowarzyszenia:.

» SMZS  

..:: Księga gości ::..

» Wpisz się do księgi gości
» Zobacz księgę

1  2  3  4

..:: Kontakt ::..

» gg:7996408
»
damres@o2.pl

» tel. 0-696106730

..:: Aktualizacja ::..

22 listopada 2010 21:14

..:: Licznik ::..

 
gości od
10.08.05

..:: Reklama ::..

miejsce na Twoją reklamę

 

 ..:: Wiersze ::..

 Poniżej zamieściłem wiersze autorstwa Bartka Szeferowicza, zapraszam do lektury. 

www.sztukaniedlasztuki.fora.pl

 

- Skomlin  

- Koncert  

- Janowi Pawłowi II

- Białe myśli o czarnym kruku

- Małe pragnienia

- Niepotrzebne marzenia

- Poezja

- Pokolenie

- Pośrednik

- Przed snem

- Rzecz ostateczna

- W dzień Zaduszny

- Zjawa w lesie

- Boże Narodzenie   

- Oczekując na Pana Boga   

- Codzienność  

- Matka  

- Powietrze wieczorne 

- Epitafium dla Jacka Kaczmarskiego

- Mętlik  

- Mistrz  

- Świat słowem malowany  nowość

 

14.01.2007

Nasz poeta

    Ma niespełna 20 lat, a na swym literackim koncie blisko 70 utworów poetyckich, pisanych już nie do szuflady. Bartek Szeferowicz mieszka w Skomlinie, pierwsze liryczne kroki stawiał, kiedy był uczniem miejscowego gimnazjum. – To nie przyszło samo. Mieliśmy do napisania wiersz na dowolny temat. Akurat tej pracy domowej zapomniałem odrobić, więc zmuszony byłem szybko skreślić parę wersów na kolanie tuż przed lekcją – wspomina młody poeta. – Poszło całkiem gładko, było śmiesznie i do rymu, wszystkim się podobało. Wtedy jeszcze nie wiedziałem, że poezję będę w niedalekiej przyszłości traktował bardzo poważnie. Potem były dowcipne utwory, pisane dla klasowej gazetki. Gimnazjalną edukację natomiast Bartek przypieczętował poematem o nauczycielach, odczytanym podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego. I dostał owację na stojąco. Kiedy rówieśnicy, tak jak on podejmujący literackie próby, rzucali wszystko na rzecz dyskotekowych szaleństw i innych wszechobecnych pokus, on poezji nie zdradził. – Zacząłem dorastać, a ona nadal była ze mną. Przestałem dbać o to, by wiersze były jedynie zabawne. Zacząłem zaglądać w głąb siebie. Myślę, że dzięki temu moja twórczość stała się bardziej dojrzała i poważna – mówi Bartek Szeferowicz. Ostatnio mieli okazję to docenić uczestnicy wieczoru poetyckiego, zorganizowanego w bibliotece publicznej w Praszce (młody poeta uczęszcza tam do szkoły średniej). Spotkanie poświęcone było twórczości ks. Jana Twardowskiego. Bartek Szeferowicz wystąpił niejako „na deser”. – Aby utrzymać się w stosownym klimacie, zaprezentowałem kilka utworów, dotykających kwestii wiary. Tak się składa, że w swojej poezji często szukam pomocy u Boga. Nikt lepiej nie radzi sobie z naszymi ziemskimi rozterkami... – mówi Bartek Szeferowicz. 

    Z poezją młodego skomlinianina można zapozanć się wchodząc na nieoficjalną witrynę internetową tej miejscowości (www.skomlin.com.pl). Pojawiło się tam na razie kilkanaście utworów. W kilku z nich wielbi swą małą ojczyznę, co dostrzegli i docenili miejscowi radni, zapraszając Bartka na ostatnią ubiegłoroczną sesję.– Myślę o wydaniu swego pierwszego poetyckiego tomiku. Zdaję sobie sprawę, że to dość duże wyzwanie dla kogoś, kto sam na chleb jeszcze nie zarabia. Pomarzyć zawsze można... Póki co skupiam się na szlifowaniu swego literackiego warsztatu – dodaje.

tekst: Przemysław Chrzanowski

 

15.12.2006

Debiut w bibliotece

    W piątek 15 grudnia w Bibliotece Publicznej w Praszce odbył się wieczór poezji ks. Jana Twardowskiego. Swoje wiersze zaprezentował również młody poeta Bartosz Szeferowicz.

    Kilkanaście utworów ks. Jana Twardowskiego o zróżnicowanej tematyce zaprezentowała nauczycielka z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Praszce Lidia Latusek. Gwiazdą wieczoru okazał się być jednak 19-letni uczeń klasy maturalnej ZSP w Praszce Bartosz Szeferowicz. kliknij, aby powiększyć Przedstawił on kilka swoich wierszy. Jak sam twierdzi, poezją zainteresował się zupełnie przypadkiem. - pierwszy wiersz napisałem w gimnazjum, właściwie na korytarzu przed lekcją języka polskiego. Zapomniałem wtedy odrobić pracę domową - mówi Bartosz.

    W bibliotece młody twórca, po raz pierwszy zaprezentował kilka swoich utworów m.in.: "Białe myśli o czarnym kruku", "Rzecz ostateczna", "Dzień zaduszny", "Wena", "Małe pragnienia".

źródło: Kulisy Powiatu - Olesno

Bartek Szeferowicz poleca również:

 -  www.kaczmarski.art.pl

 -  www.turnau.com.pl

 -  www.gintrowski.art.pl

 

..:: Wydarzenia ::..
» Kryterium 2005
» Dożynki 2006 
» XXXVI Igrzyska Ziemi Wieluńskiej
» Archiwum wiadomości
..:: Ogłoszenia ::..
» Wspomóż remont Kościoła
» Dodaj firmę do      katalogu
» Dodaj ogłoszenie
..:: Sponsorzy ::..
Biologiczne Systemy Oczyszczania Wody
.: Zobacz również :.
VICTORIA SKOMLIN - strona klubu

Centrum Zaopatrzenia Rolnictwa A i M

..::  Zagłosuj  ::..

Sonda
Jak oceniasz ten serwis?
5
4
3
2
1


      

..:: Projekt i wykonanie - Damian Reszka. Wszelkie prawa zastrzeżone 2005-2007  ::..