www.skomlin.com.pl

Stowarzyszenia

Portal e-Usług bibliotecznych w.bibliotece.pl

Sport

Archiwum wiadomości

Powered by mod LCA

Archiwum 2005-2010

- rok 2010 (65)

- rok 2009 (71)

- rok 2008 (55)

- rok 2007 (30)

- rok 2006 (41)

- rok 2005 (19)


Portal informacyjny gminy Skomlin - aktualności

XXII Festyn Rekreacyjny - relacja PDF Drukuj Email
dodał: Damian Reszka, Roman Furman - Prezes Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Skomlińskiej   
poniedziałek, 09 czerwca 2014 07:31 | artykul przeczytano 4663 razy

XXII Festyn Rekreacyjny - relacjaZa nami kolejny, XXII Festyn Rekreacyjny zorganizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Skomlińskiej. Zapraszamy do obejrzenia gelerii zdjęć z tego wydarzenia.

 

galeria zdjęć >>

 

Dzień I (sobota 7 czerwca)

Piękna słoneczna pogoda oraz ryk motocyklowych silników rozpoczął pierwszy dzień festynu.

O godzinie 18.00 ponad stu motocyklistów rozpoczęło paradę ulicami Gminy Skomlin. Trasa przejazdu w tym roku była dłuższa, oprócz dróg Skomlina przebiegała także przez Bojanów (łącznie około 11 km). Spod Urzędu Gminy członkowie SMZS w korowodzie prowadzonym przez Orkiestrę Dętą ze Skomlina przemaszerowali na stadion. Motocyklistów, zgromadzoną publiczność oraz zaproszonych gości powitał prezes SMZS Roman Furman, oficjalnego otwarcia pierwszego dnia festynu dokonał Wójt Gminy Skomlin Grzegorz Maras.

Otwarcie festynu rekreacyjnego

Konkurencje sprawnościowe dla motocyklistów przeprowadził Sławomir Jeż. Oprócz wolnej jazdy można było spróbować swoich sił w toczeniu beczki na czas. Wybrano też najstarszy motocykl którym była Java z 1948 r. Nagrody dla zwycięzców poszczególnych konkurencji wręczył prezes honorowy SMZS profesor Jan Małolepszy. Jak co roku motocykliści otrzymali darmowy posiłek oraz pamiątkową naklejkę ze zlotu.

 

Konkurs motocyklowy

Zespół „Tadeusza Nic Nie Rusza” rozpoczął swój występ o godzinie 20.00. Dominowały rytmy rockowe jak na zlot motocyklowy przystało. Po udanym koncercie wieluńskiego zespołu rozpoczęła się dyskoteka która trwała do godziny 2.00.

Dzień II (niedziela 8 czerwca)

Zarząd Stowarzyszenia oraz Pan Wójt otworzyli drugi dzień festynu. Rozpoczęto od wręczenia podziękowań dla firm i instytucji które wsparły finansowo wydanie książki „Nasza Mała Ojczyzna” Krzysztofa Domagały. Jest to już 4 wydanie „Popularnej historii osady Skomlin i jej okolicy”. O swym dziele opowiadał autor, informując, że jest to już prawdopodobnie ostatnie wydanie tego tytułu. Książka została rozszerzona o nowe rozdziały (łącznie 336 stron), a także wiele nowych ilustracji (łącznie 92 strony). Pięknie wydana na kredowym papierze i w twardej okładce na pewno jest pozycją, którą powinien przeczytać każdy kto czuje się związany ze Skomlinem.

Nasza Mała Ojczyzna - promocja książki

Nasza Mała Ojczyzna - autor - Krzysztof Domagała

Jak co roku nie zabrakło występów skomlińskich przedszkolaków, których przed sceną mocno dopingowali licznie zgromadzeni rodzice. Panie przedszkolanki zadbały o kolorowe dodatki do strojów, a także o doskonałe przygotowanie swoich podopiecznych. Po gorących występach każdy z przedszkolaków otrzymał słodki upominek oraz bilet na atrakcje dla dzieci, których jak co roku nie mogło zabraknąć na festynie. Stowarzyszenie ufundowało dla przedszkola kosz zabawek które wręczyła Ewelina Ciężki.

Występ przedszkolaków

Po występach przedszkolaków scenę opanowała grupa taneczna „Stokrotki” działająca przy GOKiS w Skomlinie, opiekunką grupy jest Iwona Olek-Faryś. Kolorowe pompony oraz gustowne stroje dodały uroku wspaniałemu występowi. Następnie zaprezentowały się wokalistki z Zespołu Szkół w Skomlinie, które trenują pod okiem nauczycielki muzyki Urszuli Habza. Piękne głosy przyciągały uwagę widzów.

Występ zespołu "Stokrotki"

Po występach na scenie przyszedł czas na konkursy i zabawy dla dzieci. Zabawy prowadziły animatorki w pirackich strojach. Najwięcej radości dostarczyła dzieciom zabawa chustą animacyjną Klanza. Stowarzyszenie ufundowało w tym roku podobną chustę dla przedszkola.

Pokaz ratownictwa medycznego

O godzinie 18.15 rozległy się syreny straży pożarnej oraz karetki. Rozpoczął się pokaz ratownictwa drogowego, który przygotowała OSP Skomlin. W scenariuszu przewidziano wypadek samochodowy podczas którego w palącym się samochodzie został uwięziony kierowca. Strażacy byli na miejscu wypadku po kilkudziesięciu sekundach, sprawnie ugasili pożar pianą oraz profesjonalnie przeprowadzili pokaz rozcinania samochodu aby bezpiecznie wyciągnąć poszkodowanego. Całą akcję komentował Sławomir Jeż. Po zakończeniu działań przez strażaków do akcji przystąpili ratownicy medyczni. Jak zachować się podczas takich wypadków oraz jak przeprowadzić pierwszą pomoc przedmedyczną zaprezentował ratownik medyczny Sebastian Jasiński firma Med Express. Zainteresowanie wśród najmłodszych było ogromne, szczególną uwagę wzbudzał poszkodowany (ochotnikiem był Łukasz Chowis), dzieci sprawdzały czy reaguje na bodźce dotykowe.Mamy nadzieję, że taka forma edukacji przyczyni się do skuteczniejszej pomocy przedmedycznej na naszych drogach.

Pokaz ratownictwa drogowego

Konkursy z nagrodami

Konkurs SMZS prowadzony przez Dyrektora Zespołu Szkół w Skomlinie Jarosława Presia rozpoczął się o godz. 19.00, do wygrania było wiele wartościowych nagród. Główną nagrodę – rower (wygrał Kacper Bednarz ze Skomlina) oraz licznik rowerowy ufundował Roman Franaszek. Dodatkowy konkurs z wiedzy historycznej o Skomlinie przeprowadził Krzysztof Domagała. Główną nagrodę - rower ufundowany przez Edwarda Czyża wygrała Julia Słonina z Wróblewa.

Wyniki konkursu SMZS

Muzycznie na zakończenie festynu

O godzinie 20.00 przed sceną licznie zgromadzili się fani zespołu „BASTA”. Na koncercie disco polo publiczność bawiła się doskonale. Swój debiutancki utwór pt. „Wybacz mi” w stylu hip-hop zaprezentował Damian Piotrowicz, pseudonim „Kaziu”. Zapraszamy do wysłuchania

 

Pozostałą część wieczoru do godziny 24.00 wypełniła muzyka dance.

Regionalną oprawę kulinarną zapewniły „Kobiety Aktywne” działające przy SMZS. Szczególnym powodzeniem smakoszy cieszył się chleb ze smalcem oraz ogórek kiszony.

Kobiety Aktywne ze Skomlina

W organizacji festynu pomogli nam:

Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Skomlinie

Gmina Skomlin

Prof. Jan Małolepszy

Firma REN-BET z Krakowa

Lechosław Grześlak, firma PNEUMOT

Dr Norbert Lysek

Radny gminny Edward Czyż z Wichernika

Roman Franaszek

Jarosław Preś

Sławomir Jeż

Grupa „Kobiety Aktywne” działające przy SMZS

Ochotnicza Straż Pożarna Skomlin i Toplin

Strażacka Orkiestra Dęta Skomlin

Zabawki dla przedszkola ufundowali:

Piotr Piekarek, firma PROMEBEL ze Skomlina

Zbigniew Nagły, firma NABUD z Mokrska

Gospodarstwo rolne Anna i Piotr Kolebacz ze Skomlina

Gospodarstwo rolne Aleksandra i Łukasz Dybka ze Skomlina

Gospodarstwo rolne Marzena i Karol Idasiak z ul. Kusocińskiego w Skomlinie

Dziękujemy – Zarząd Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Skomlińskiej

 

 

„Europejski Fundusz Rolny na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”. Projekt współfinasowany ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” - mały projekt  Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucja Zarządzająca PROW 2007-2013-Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Za treść materiału odpowiada Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Skomlińskiej.

 

fot. Aleksandra Furman, Przemysław Chrzanowski, Damian Reszka

 

 

Posiadasz zdjęcia z festynu? Chcesz zamieścić je na stronie?

Prześlij je na email Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. z informacją o autorze fotografii.

 

Zobacz także:

relacja z festynu na stronie Radia Ziemi Wieluńskiej >>

 

 

Kontakt

www.skomlin.com.pl

strona nieoficjalna

(hobbystyczna)

kontakt z administratorem:

info@skomlin.com.pl

Galeria

3.jpg

iGeoPlan – e-mapa

sip_skomlin.jpg

Firmy


bottom
top
bottom
Informacje o witrynie Statystyka strony:    
Strona powstała 10 sierpnia 2005r.
serwis monitoruje
gości dziś:
gości wczoraj:
największa liczba wizyt:
Projekt i wykonanie: Damian Reszka | tel. 791 559 546 | damres@o2.pl
458 wizyt - 22.11.2010 r.
..:: Wszelkie Prawa Zastrzeżone 2005-2016 ::..