www.skomlin.com.pl

Stowarzyszenia

Portal e-Usług bibliotecznych w.bibliotece.pl

Sport

Archiwum wiadomości

Powered by mod LCA

Archiwum 2005-2010

- rok 2010 (65)

- rok 2009 (71)

- rok 2008 (55)

- rok 2007 (30)

- rok 2006 (41)

- rok 2005 (19)


Portal informacyjny gminy Skomlin - aktualności

Natalia w europejskiej elicie szachowej PDF Drukuj Email
dodał: Damian Reszka, info: Paweł Rzeszowski - ZS Skomlin   
wtorek, 01 października 2013 07:22 | artykul przeczytano 2809 razy

W niedzielę w Budvie (Czarnogóra) nad Adriatykiem wystartowały Mistrzostwa Europy Juniorów w Szachach. Wśród ok. 100 zawodniczek w wieku do 12 lat toczących batalię o tytuł najlepszej europejskiej szachistki jest też uczennica klasy szóstej Natalia Guzik. Już sam fakt, że znalazła się ona w tak elitarnym gronie jest powodem do dumy i radości dla chyba wszystkich mieszkańców naszej gminy.

Aby jednak wziąć udział w imprezie tej rangi konieczne są nieprzeciętny talent, wielka praca i zaangażowanie a także wsparcie ze strony wielu ludzi i instytucji. Trzeba mieć wiele szczęścia by na swej drodze napotkać ludzi życzliwych i chętnych we wspieraniu młodych talentów.

Natalia podczas pierwszej zwycięskiej partii

To, że Natalia mogła wystartować na zawodach tej rangi to nie jest kwestia przypadku. Od kliku lat nie ma sobie równych na mistrzostwach województwa łódzkiego, jest etatową zwyciężczynią zawodów na szczeblu makroregionu a w Mistrzostwach Polski Juniorów zajmowała miejsca XIII (2011r), X (2012) i IV (2013). Ten ostatni sukces stał się przepustką na wyjazd na Mistrzostwa Europy.
Wyjazd nie byłby możliwy bez finansowego wsparcia ze strony Urzędu Gminy w Skomlinie, Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Skomlińskiej, Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego w Wieluniu, firmy Korona oraz bez pomocy organizacyjnej działaczy wieluńskiego środowiska szachowego i  najwierniejszych kibiców Natalii czyli rodziców. Czego możemy spodziewać się po występie Natalki w mistrzostwach. Na pewno tego, że czeka ją tam ciężka praca bo zawody obejmują 9 partii z czego każda trwa ok. 4-5 godzin. Każdej z nich towarzyszą ogromne emocje i stres. Miejmy nadzieję, że debiutancka trema nie będzie działać paraliżująco. Nie oczekujmy cudów. Nasza szachistka jest tam rozstawiona z numerem 63 w gronie 91 zawodniczek. Oznacza to, że ponad 60 zawodniczek legitymuje się wyższym rankingiem czyli teoretycznie jest od Natalki lepsza. Ale jak mówi szachowe przysłowie "gra człowiek a nie ranking" i wszystko jest możliwe. Natalia udowodniła to już w pierwszej partii w której pokonała reprezentantkę Rosji, rozstawioną z numerem 18 Alinę Beshukovą. Miejmy nadzieję, że nasza szachistka utrzyma tę znakomitą dyspozycję i jeszcze kilka renomowanych rywalek będzie musiało uznać wyższość skomlińskiej zawodniczki.

Wszystkich zainteresowanych przebiegiem rywalizacji zapraszamy na oficjalną stronę ME:
http://www.budva2013.org/index.php?lang=en
oraz na stronę, gdzie prezentowane są wyniki grupy dziewcząt do lat 12 w której gra Natalia

http://chess-results.com/tnr106048.aspx


Tym wszystkim, którzy chcą pójść w ślady Natalki i rozpocząć przygodę z szachami i być może kiedyś zagrać na takiej imprezie zachęcamy do wzięcia udziału w zajęciach szachowych w skomlińskim GOK-u i prezentujemy zdjęcie Budvy, które niech będzie dodatkową motywacją dla wszystkich młodych adeptów "królewskiej gry".


Miasto Budva


info: Paweł Rzeszowski - ZS Skomlin


 

Kontakt

www.skomlin.com.pl

strona nieoficjalna

(hobbystyczna)

kontakt z administratorem:

info@skomlin.com.pl

Galeria

2.jpg

iGeoPlan – e-mapa

sip_skomlin.jpg

Firmy


bottom
top
bottom
Informacje o witrynie Statystyka strony:    
Strona powstała 10 sierpnia 2005r.
serwis monitoruje
gości dziś:
gości wczoraj:
największa liczba wizyt:
Projekt i wykonanie: Damian Reszka | tel. 791 559 546 | damres@o2.pl
458 wizyt - 22.11.2010 r.
..:: Wszelkie Prawa Zastrzeżone 2005-2016 ::..