www.skomlin.com.pl

Stowarzyszenia

Portal e-Usług bibliotecznych w.bibliotece.pl

Sport

Archiwum wiadomości

Powered by mod LCA

Archiwum 2005-2010

- rok 2010 (65)

- rok 2009 (71)

- rok 2008 (55)

- rok 2007 (30)

- rok 2006 (41)

- rok 2005 (19)


Portal informacyjny gminy Skomlin - aktualności

Sukces naszych wolontariuszy PDF Drukuj Email
dodał: Damian Reszka, tekst: Adam Mielczarek - uczeń ZS Skomlin   
niedziela, 09 czerwca 2013 15:12 | artykul przeczytano 3063 razy

W dniu 25 i 26 maja odbył się festyn SMZS, na którym zmieniliśmy się ze zwykłych gimnazjalistów w wolontariuszy. Projekt zaaranżowała pani Jolanta Kik, nauczycielka biologii w naszej szkole. W Skomlinie odbyła się tylko rejestracja potencjalnych dawców, ale akcja wyszła bardzo pomyślnie. Podczas festynu zarejestrowało się około 35 mieszkańców naszej gminy i okolic.

W roli wolontariuszy wystąpili uczniowie z klas II gimnazjum. Każdy uczestnik projektu miał wydzielone prace do wykonania i sumiennie się z nich wywiązał. O rejestracji można było się dowiedzieć z licznych ogłoszeń, ponieważ rozwieszaliśmy plakaty i zainteresowanym osobom rozdawaliśmy ulotki. Informacja o akcji była również ogłaszana w naszym lokalnym „Radiu Ziemi Wieluńskiej” oraz licznych witrynach internetowych. Dla każdego zarejestrowanego dawcy przewidywane były prezenty w formie domowych ciasteczek lub cukierków. Podczas festynu prowadziliśmy rejestrację z uśmiechem i życzliwością.

Po festynie byliśmy trochę zaskoczeni, że przyszła do nas tak duża liczba osób. Myśleliśmy, że ludzie boją się poboru szpiku. Jednak mieszkańcy Skomlina pokazali, że nie lękają się niczego i mają wielką chęć pomocy innym ludziom.

Cała akcja odbywała się pod patronatem fundacji DKMS (Baza Dawców Komórek Macierzystych Szpiku). Zarejestrowanym dziękuję w imieniu wszystkich wolontariuszy i życzę, abyście Państwo mieli możliwość podarowania cząstki siebie potrzebującym.

Jednocześnie chciałbym poinformować, że organizujemy kolejną akcję. Tym razem zapraszamy wszystkie osoby, które chciałyby zaistnieć jako dawcy krwi. Będziemy również kontynuować rejestrację potencjalnych dawców szpiku.

Akcja odbędzie się w Zespole Szkół w Skomlinie 22 czerwca 2013 roku. Każdy, kto chciałby oddać krew lub zostać potencjalnym dawcą szpiku będzie u nas mile widziany. Pamiętajmy, że dzięki naszej dobrej woli, możemy uratować komuś tak cenne życie.

Adam Mielczarekfot. Damian Reszka

 

Kontakt

www.skomlin.com.pl

strona nieoficjalna

(hobbystyczna)

kontakt z administratorem:

info@skomlin.com.pl

Galeria

2.jpg

iGeoPlan – e-mapa

sip_skomlin.jpg

Firmy


bottom
top
bottom
Informacje o witrynie Statystyka strony:    
Strona powstała 10 sierpnia 2005r.
serwis monitoruje
gości dziś:
gości wczoraj:
największa liczba wizyt:
Projekt i wykonanie: Damian Reszka | tel. 791 559 546 | damres@o2.pl
458 wizyt - 22.11.2010 r.
..:: Wszelkie Prawa Zastrzeżone 2005-2016 ::..