www.skomlin.com.pl

Stowarzyszenia

Portal e-Usług bibliotecznych w.bibliotece.pl

Sport

Archiwum wiadomości

Powered by mod LCA

Archiwum 2005-2010

- rok 2010 (65)

- rok 2009 (71)

- rok 2008 (55)

- rok 2007 (30)

- rok 2006 (41)

- rok 2005 (19)


Portal informacyjny gminy Skomlin - aktualności

Wysokie miejsce Natalii na półmetku mistrzostw PDF Drukuj Email
dodał: Damian Reszka, info: Paweł Rzeszowski - ZS Skomlin   
piątek, 04 października 2013 07:10 | artykul przeczytano 3631 razy

Podsumowanie pierwszej części turnieju

Szachowe Mistrzostwa Europy w Budvie przekroczyły półmetek. Pora więc na krótkie podsumowanie występu Natalii Guzik na tych zawodach. Nasza szachistka po pięciu rozegranych rundach zajmuje bardzo wysokie trzynaste (oczywiście szczęśliwe) miejsce w gronie 91 zawodniczek. Ma na koncie już 3,5 punktu na 5 możliwych.

Ten wynik to efekt trzech zwycięstw, jednego remisu i jednej porażki. Dodać należy, że do tej pory wszystkie partie Natalia rozegrała z rywalkami o wyższym rankingu, czyli teoretycznie lepszymi. Każde jej zwycięstwo lub remis może być traktowane jako niespodzianka czy nawet sensacja. I tak wyższość Natalki musiały uznać: Alina Beshukova  z Rosji, Katarina Nestorovic  z Serbii oraz reprezentująca Rumunię  Emilia-Florentina Coman. W pojedynku z zawodniczką z Gruzji Lile Koridze  padł remis, a jedyną której udało się wygrać z naszą szachistka była reprezentantka Polski a zarazem mistrzyni Europy sprzed dwóch lat Alicja Śliwicka.

Mistrzostwa rozgrywane są w systemie szwajcarskim a to oznacza, że im wyższe miejsce w klasyfikacji, tym trudniejsi rywale na naszej drodze. Zawodnicy łączeni są w pary w oparciu o ilość aktualnie posiadanych punktów. Zatem w następnej rundzie, która rozegrana będzie w najbliższa sobotę Natalia zmierzy się z reprezentantką Azerbejdżanu  Khanim Balajayevą, której dorobek punktowy jest dokładnie taki sam jak Natalki. Niech nikogo nie zmyli dość egzotyczne pochodzenie rywalki. Azerbejdżan to potęga szachowa, mająca ogromne tradycje w tym sporcie. Ponadto różnica w rankingu pomiędzy obiema zawodniczkami to ok. 300 punktów na korzyść Azerki. Ale Natalia jest po dwóch wygranych partiach pod rząd, gra coraz pewniej, bez żadnych kompleksów. Jej rywalka natomiast w rundzie piątej uległa dość łatwo A. Śliwickiej i taka porażka musi ją boleć.

Do końca mistrzostw pozostały jeszcze cztery rundy. Wesprzyjmy naszą zawodniczkę trzymając za nią mocno kciuki. Możemy być pewni, że Natalia dołoży wszelkich starań, aby jej debiut na tak poważnej imprezie był zapamiętany jako największy sukces w historii skomlińskich szachów.

 

Zapraszamy do śledzenia przebiegu mistrzostw na pośrednictwem internetu na stronach:
http://www.budva2013.org/index.php?lang=en
oraz na stronę, gdzie prezentowane są wyniki grupy dziewcząt do lat 12 w której gra Natalia

http://chess-results.com/tnr106048.aspx


info: Paweł Rzeszowski - ZS Skomlin


  

Kontakt

www.skomlin.com.pl

strona nieoficjalna

(hobbystyczna)

kontakt z administratorem:

info@skomlin.com.pl

Galeria

3.jpg

iGeoPlan – e-mapa

sip_skomlin.jpg

Firmy


bottom
top
bottom
Informacje o witrynie Statystyka strony:    
Strona powstała 10 sierpnia 2005r.
serwis monitoruje
gości dziś:
gości wczoraj:
największa liczba wizyt:
Projekt i wykonanie: Damian Reszka | tel. 791 559 546 | damres@o2.pl
458 wizyt - 22.11.2010 r.
..:: Wszelkie Prawa Zastrzeżone 2005-2016 ::..