XXIII Festyn Rekreacyjny - relacja Drukuj
dodał: dodał: Damian Reszka, Roman Furman - Prezes Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Skomlińskiej   
wtorek, 02 czerwca 2015 03:42 | artykul przeczytano 2902 razy

Za nami kolejny, XXIII Festyn Rekreacyjny zorganizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Skomlińskiej oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Skomlinie. Zapraszamy do obejrzenia gelerii zdjęć z dwudniowego festynu.

 

 Galeria zdjęć

 

Dzień I (sobota 30 maja)
O godzinie 18.00 ponad stu motocyklistów rozpoczęło paradę ulicami Gminy Skomlin. Spod Urzędu Gminy członkowie SMZS w korowodzie prowadzonym przez Orkiestrę Dętą ze Skomlina przemaszerowali na stadion. Oficjalnego otwarcia pierwszego dnia festynu dokonał profesor Jan Małolepszy i Pan Wójt Grzegorz Maras. Motocykliści mogli sprawdzić swoje umiejętności w kilku konkurencjach, oprócz wolnej jazdy można było spróbować swoich sił w toczeniu beczki i wymianie koła samochodowego na czas. Wybrano też najstarszy motocykl którym była Java z 1948 r. Jak co roku motocykliści otrzymali darmowy posiłek oraz pamiątkową naklejkę ze zlotu. Zespół „APERITIF” rozpoczął swój występ o godzinie 21.00. Po udanym koncercie zespołu rozpoczęła się dyskoteka która trwała do godziny 2.00.


Dzień II (niedziela 31 maja)
Prezes SMZS otworzył drugi dzień festynu pod hasłem „Ekologia na co dzień”. Występy nawiązywały do tematyki ekologicznej. Jak co roku nie zabrakło występów skomlińskich przedszkolaków, których przed sceną mocno dopingowali licznie zgromadzeni rodzice. Elementy strojów przedszkolaków zostały wykonane z materiałów z recyklingu, a kolorystyka odzwierciedlała zasady segregacji śmieci. Po występach przedszkolaków zaprezentowała się grupa taneczna „Stokrotki” działająca przy GOKiS w Skomlinie oraz para taneczna Majka i Staś przedstawiła kilka tańców towarzyskich. Następnie wystąpili uczniowie z Zespołu Szkół w Skomlinie którzy swoim programem artystycznym nawiązywali do tematyki ekologicznej festynu. Po występach na scenie przyszedł czas na konkursy i zabawy dla dzieci. Z okazji dnia dziecka najmłodsi mogli za darmo skorzystać z wielu atrakcji. O godz. 19.00 odbył się konkurs SMZS, do wygrania było wiele wartościowych nagród, główną nagrodą był rower ufundowany przez Edwarda Czyża. Od godziny 20.00  do 22.00 odbyła się biesiada przy muzyce.

W organizacji festynu pomogli nam:
Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Skomlinie
Gmina Skomlin
Przedszkole w Skomlinie
Zespół Szkół w Skomlinie
Strażacka Orkiestra Dęta Skomlin
Prof. Jan Małolepszy
Firma Ren-bet z Krakowa
Lechosław Grześlak, firma Pneumot
Radny gminny Edward Czyż z Wichernika
Piotr Piekarek, firma Promebel ze Skomlina
Tomasz Siwik, firma Tomax
Andrzej Kowalek, firma Andrix
Mariusz Rzepka, sklep „Euro”
Bank Spółdzielczy Ziemi Wieluńskiej oddział w Skomlinie
Izabela Siwik, kwiaciarnia Różana
Ewelina i Zbigniew Ciężki
Jarosław Małolepszy
Ireneusz Fraszek, firma Irex
Krzysztof Jeż, Auto-Serwis
Adam Spodymek i Maciej Jeż, firma AiM
Agnieszka i Dariusz Kiczka, sklep przemysłowy
Gospodarstwo rolne Anna i Piotr Kolebacz ze Skomlina
Gospodarstwo rolne Aleksandra i Łukasz Dybka ze Skomlina
Gospodarstwo rolne Marzena i Karol Idasiak z ul. Kusocińskiego w Skomlinie

Dziękujemy – Zarząd Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Skomlińskiej