Mamy ortograficznych mistrzów Drukuj
dodał: Damian Reszka, tekst i fot.: Przemysław Chrzanowski - ZS Skomlin   
sobota, 08 czerwca 2013 08:41 | artykul przeczytano 3591 razy

„Mój dziadek __ipolit był __omorzaninem. P__ez całe __ycie zawodowe zajmował się ryboł____stwem, ale tak naprawdę interesowało go myślistwo. - Urodzony __dańszczanin - tak na ogół nazywa go babcia Gra__ynka. Oboje obecnie mieszkają w stolicy __ałopolski, w __rakowie, na ulicy __w. Anny, wiodąc __ywot szczęśliwych emerytów.”

To zaledwie niewielki fragment dyktanda, z którym musieli zmierzyć się uczestnicy Międzygminnego Konkursu Ortograficznego. W jubileuszowym (organizowanym nieprzerwanie od 10 lat) turnieju zmierzyli się z sobą gimnazjaliści ze Skomlina oraz Mokrska.

Oprócz dyktanda na konkursowiczów czekało mnóstwo innych łamigłówek ortograficznych. Najwięcej trudności przysporzyły im zadania dotyczące łącznej lub rozdzielnej pisowni wyrazów z przyimkami oraz pisowni wyrazów wielką i mała literą.

Po raz pierwszy w wieloletniej tradycji konkursu po najwyższe laury sięgnęło aż trzech uczniów. Cieszymy się, że w tym gronie znalazło się dwoje naszych reprezentantów: Eliza Strochalska (klasa IIb) oraz Tomasz Spodzieja (klasa IIIa). Na najwyższym podium stanęła również reprezentantka Gimnazjum w Mokrsku Weronika Grzelak. Do uczennic z sąsiedniej miejscowości należały także pozostałe miejsca: drugą lokatę podzieliły między siebie Renata Gołdys i Martyna Kujawiak. Na najniższym stopniu podium stanęła natomiast Żaneta Młynarczyk.

 tekst i fot.: Przemysław Chrzanowski