Finałowy koncert festiwalu "Rockowanie" Drukuj
dodał: Damian Reszka, info: Zofia Kotkowska - Łódzki Dom Kultury   
środa, 25 czerwca 2014 06:08 | artykul przeczytano 2462 razy

Festiwal Rockowanie - finałW dniu 27 czerwca o godz. 17.00 odbędzie się w Łódzkim Domu Kultury finał Festiwalu Muzycznego ROCKOWANIE z udziałem laureatów poszczególnych eliminacji rejonowych. Wystąpią zespoły: Coldlight, Hazard, Co z Tego, Rail, Maze of Sound, Manuka, Tabula Raza. Gościnnie wystąpi zespół NORMALSI!

 

Ideą organizacji Festiwalu Muzycznego ROCKOWANIE jest promowanie grup muzycznych działających w Łodzi i na terenie województwa łódzkiego. Organizatorami są: Łódzki Dom Kultury, Radio Łódź S.A., Dziennik Łódzki, a partnerami - Miejski Ośrodek Kultury w Skierniewicach, Wieluński Dom Kultury, Miejskie Centrum Kultury w Bełchatowie, Kutnowski Dom Kultury, Miejski Dom Kultury w Radomsku, Skyy Pub w Piotrkowie Trybunalskim.

Powołana przez organizatorów Rada Artystyczna zakwalifikowała do udziału w koncertach eliminacyjnych prawie 40 zespołów. Koncerty odbyły się na przełomie maja i czerwca w: Radomsku, Bełchatowie, Wieluniu, Kutnie, Piotrkowie Tryb., Skierniewicach oraz Łodzi. Do finału zakwalifikowano siedem zespołów, które rywalizować będą o tytułnajlepszego zespołu. Laureat pierwszego miejsca otrzyma nagrody w postaci:

- koncertu w studiu Radia Łódź S.A. który zostanie wyemitowany na antenie,

- występu podczas Mixera Regionalnego 2014 na dużej scenie,

- promocji medialnej na łamach Dziennika Łódzkiego oraz Radia Łódź S.A,

- sesji zdjęciowej realizowanej przez Studio Fabryka.

Podsumowaniem festiwalu będzie mini-trasa koncertowa z udziałem trzech najlepszych zespołów, które wystąpią przed publicznością miast - współpartnerów festiwalu, w których odbywały się eliminacje.

Koncert finałowy odbędzie się w sali kolumnowej Łódzkiego Domu Kultury.

 

 

info: Zofia Kotkowska - Łódzki Dom Kultury
Zespół ds. marketingu i współpracy z mediami Łódzkiego Domu Kultury
ul. Traugutta 18, 90-113 Łódź
tel.: 42 633-98-00, w. 229
www.ldk.lodz.pl