III Rodzinny Piknik Rowerowy 2016 - relacja Drukuj
dodał: Damian Reszka, fot. Roman Kozłowski, opracowanie: Roman Furman - SMZS   
wtorek, 20 września 2016 23:47 | artykul przeczytano 2223 razy

 

W niedzielę (18 września) odbył się „III RODZINNY PIKNIK ROWEROWY” pod hasłem „Poznajemy Naszą Małą Ojczyznę” zorganizowany przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Skomlińskiej oraz przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Skomlinie. O godzinie 14.00 na parkingu przed spichlerzem w Skomlinie zgromadziło się 80 rowerzystów którym nie straszna była chłodna i wietrzna aura. Uczestnicy otrzymali czapki z daszkiem, oświetlenie rowerowe oraz ulotki promujące rowerową trasę SKO3.

 

Trasa pikniku rowerowego (11 km): start – spichlerz Skomlin, Wichernik, Brzeziny, Maręże, Łąki olszyńskie, park wiejski w Skomlinie – koniec.

 

Na Brzezinach obok starego młyna czekała na rowerzystów niespodzianka, Państwo Dworniccy przygotowali pyszne swojskie ciasto oraz ciepły napój. Dłuższa przerwa przewidziana była w siedlisku myśliwskim Koła Łowieckiego „Kormoran”. Gospodarze powitali uczestników sygnałem z rogów myśliwskich. Koło Łowieckie przygotowało dla rowerzystów kiełbaski smażone na ognisku oraz słodycze dla najmłodszych, a Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Skomlinie częstował gorącą grochówką.

 

SMZS zorganizowało konkurs o tematyce historycznej z elementami pogawędki na temat wychowania w trzeźwości, uczestnicy otrzymali nagrody – książki „Nasza Mała Ojczyzna, popularna historia osady Skomlin i jej okolicy”. W czasie postojów o historii i przyrodzie opowiadał nauczyciel historii, autor publikacji historycznych o Skomlinie Pan Krzysztof Domagała. Na temat zrealizowanych inwestycji w miejscowościach przez które przebiegała trasa opowiadał wójt gminy Skomlin Pan Grzegorz Maras.

 

Celem organizacji Pikniku Rowerowego jest:
1. Propagowanie aktywnych form wypoczynku w gronie rodzinnym oraz zdrowego trybu życia,
2. Poznawanie zabytków i przyrody Gminy Skomlin,
3. Edukacja ekologiczna,
4. Przeciwdziałanie alkoholizmowi.
Zarząd SMZS gratuluje wszystkim uczestnikom dojechania do końca trasy pomimo niekorzystnych warunków atmosferycznych. Dziękujemy wszystkim osobom które pomagały w organizacji pikniku.


Szczególne podziękowania składamy:
- Urzędowi Gminy Skomlin za wsparcie finansowe przekazane z programu przeciwdziałania alkoholizmowi oraz za przygotowanie trasy,
- Gminnemu Ośrodkowi Kultury i Sportu w Skomlinie za przygotowanie posiłku,
- Kołu łowieckiemu „Kormoran” za udostępnienia siedliska myśliwskiego i ufundowanie kiełbasek,
- Strażakom z Ochotniczej Straży Pożarnej z Toplina i Wróblewa za zabezpieczenie trasy,
- Panu Romanowi Kozłowskiemu za obsługę fotograficzną,
- Państwu Beacie i Radosławowi Dwornickim za miłą niespodziankę :).

Dziękujemy i zapraszamy na kolejny Piknik Rowerowy za rok.
Zarząd Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Skomlińskiej

 

Załączniki do pobrania:

- Plakat

- Ulotka (przebieg trasy SKO3)

 

fot. Roman Kozłowski

opracowanie: Zarząd SMZS

 

 


AdmirorGallery 3.0, author/s Vasiljevski & Kekeljevic.